Cairns a potápění - to patří k sobě...
Cairns a potápění - to patří k sobě...

Cairns – město v tropickém Queenslandu

Z Cairns můžete vyrazit nejen za potápěním a jinými vodními radovánkami, ale také do deštných pralesů na Cape Tribulation nebo se trochu ochladit při návštěvě náhorní plošiny Aberthon Tableland.

Aberthon Tableland

Aberthon Tableland – to je dnes hlavně zemědělská oblast s nekonečnými poli a plantážemi, ale stále jsou tu zbytky deštných pralesů třeba v okolí městečka Kuranda. Poblíž městečka Yungaburra je k vidění obrovský fíkovník Curtain Fig Tree, nádherný příklad stromu, který opravdu tvoří „opony“. Pokud byste raději viděli opony z vody, tak se vydejte na Waterfall Circuit u městečka Millaa Millaa. Nejznámější a zároveň největší z vodopádů se také jmenuje Millaa Millaa a umožňuje i parádní koupání.

Undara Lava Tubes

Cairns je dobrým startovacím bodem k návštěvě zhruba 300 kilometrů vzdáleného Undara Volcanic National Park. V tomto parku najdete největší systém lávových jeskyní světa vzniklý z jediného vulkánu. Podzemní tunely Undara Lava Tubes vytvořila pod povrchem tekoucí láva zhruba před 190 000 lety, některé tubusy byly původně až 100 kilometrů dlouhé. Jeskyně Bayliss Cave je pozůstatkem jednoho takového tunelu, měří 1 300 metrů, je 11 metrů vysoká a 22 metrů široká.

Townsville

Pojedete-li z Cairns podle pobřeží na jih, dorazíte do Townsville – neoficiálního hlavního města Severního Queenslandu. V tomto přístavním městě máte skvělou možnost podívat se zblízka na korálové útesy a jejich obyvatele – místní tropické akvárium je tak trochu Velký bariérový útes v malém.

Magnetický ostrov

Z Townsville je to jen „skok“ na Magnetic Island, ostrov leží jen 8 kilometrů od města. Místní mu říkají „Maggie Isle“. Ovšem oficiální jméno mu dal James Cook podle lehké odchylky kompasu, kterou při plavbě v jeho blízkosti zaznamenal. „Magnetický“ ostrov od dob kapitána Cooka ztratil svůj „magnetický“ vliv, ale jen pokud jde o kompasy. Výletníky a turisty přitahuje docela silně.

Kukabara tip: Za „pravou“ tropickou divočinou vyrazte na sever k městu Cooktown nebo až na Cape York.

Kukabara kvíz - Cairns a okolí

Cairns - laguna - cestovani - kukabara
Laguna na Esplanádě v Cairns láká k ponoření… ponořte se do kvízu o tomhle tropickém ráji potápěčů…