Olympijské kruhy v Sydney před budovou Opera House
Olympijské kruhy v Sydney před budovou Opera House

O vzniku agentury Kukabara

Prapůvod myšlenky byl již v roce 1995, kdy se parta lidí vydala lyžovat. A cestou do 3 km dlouhého kopce (z hospůdky na chalupu) jsme vymysleli, že poletíme do Austrálie.

Studovat. Trochu i pracovat. Cestovat.

Celá ta léta Austrálii vstřebáváme všemi smysly, vypracovali jsme se a dnes patříme k těm několika specialistům na tuto krásnou destinaci.

Oběma nám k tomu pomáhá i obor, který jsme vystudovali – Pavla Gultová podnikové finance a obchod s důrazem na marketing, Vlasta Tichý geografii.

Vlasta Tichý říká:

Kdybych do Austrálie letěl dnes, přihlásil bych se ke studiu fotografie na škole TAFE v Perth.

Tenkrát v Sydney musel Vlasta studovat angličtinu, protože prostě byl, jak se říká, „opakovaný začátečník“. Do té doby stále chodil na různé kurzy v Čechách, přerušoval studium, znovu a znovu začínal. Nevedlo to nikdy dál, než ke střední pokročilosti.

Pavla Gultová z vlastní zkušenosti upřesňuje:

Aby se člověk naučil plynule anglicky, měl by odjet na čas do ciziny. Jenom tady v Čechách se totiž dokáže naučit málokdo.

Kukabara je na světě

Agentura Kukabara nevznikla na zelené louce, ale budujeme ji na solidních základech zkušeností ze všech předchozích „životních štací“.

Prošli jsme svá předchozí zaměstnání, vypracovali jsme se a rozhodli se pracovat dohromady – tak vznikla Kukabara.

Důležité je, aby lidé dělali to, co umějí, co je baví a co je uspokojuje.

Předávat informace o studiu je posláním

Pavla i Vlasta mají v sobě vypěstovaný cit, jak informace předávat dál. Oba kladou důraz na pozitivní přístup a na vaši motivaci ke studiu.

Důležité je, aby vám v průběhu celého procesu bylo vše řádně a opakovaně vysvětleno. Postup při zařizování studia musí být od počátku dostatečně „srozumitelný“.

Jak jsme vznikli