Olympijské kruhy v Sydney před budovou Opera House
Olympijské kruhy v Sydney před budovou Opera House

O vzniku agentury Kukabara

Prapůvod myšlenky byl již v roce 1995, kdy se parta lidí vydala lyžovat. A cestou do 3 km dlouhého kopce (z hospůdky na chalupu) jsme vymysleli, že poletíme do Austrálie.

Studovat. Trochu i pracovat. Cestovat.

Vlasta Tichý říká:

Od doby, kdy jsem v Austrálii studoval angličtinu, pracoval a pak i cestoval, uběhlo už hezkých pár let. Po celou tu dobu se do Austrálie opakovaně vracím a s každou další návštěvou si znovu uvědomuji, proč je tak výjimečná. Rád pomáhám každému, kdo chce zažít Austrálii podobně jako já. Dnes Kukabara patří k těm několika specialistům na tuto krásnou destinaci.

Vlasta Tichý:

Kdybych do Austrálie letěl dnes, přihlásil bych se ke studiu fotografie na škole TAFE v Perth.

Tenkrát v Sydney jsem studoval angličtinu, protože jsem prostě byl, jak se říká, „opakovaný začátečník“. Do té doby jsem stále chodil na různé kurzy v Čechách, přerušoval studium, znovu a znovu začínal. Nevedlo to nikdy dál, než ke střední pokročilosti.

Z vlastní zkušenosti teď vím:

Aby se člověk naučil plynule anglicky, měl by odjet na čas do ciziny. Jenom tady v Čechách se totiž dokáže naučit málokdo.

Agentura Kukabara nevznikla na zelené louce, ale stojí na solidních základech zkušeností ze všech předchozích „životních štací“.

Pp návratu z Austrálie jsem léta pracoval pro jinou agenturu, ale pak si řekl, že když se chci zájemcům opravdu věnovat osobně, bude to nejlepší ve vlastní agentuře. A tak vznikla Kukabara.

Důležité je, aby lidé dělali to, co umějí, co je baví a co je uspokojuje.

Předávat informace o studiu je posláním

Vlasta má v sobě vypěstovaný cit, jak informace předávat dál. Vždyť je vystudovaný pedagog :-) Klade důraz na pozitivní přístup a na vaši motivaci ke studiu.

Důležité je, aby vám v průběhu celého procesu bylo vše řádně a opakovaně vysvětleno. Postup při zařizování studia musí být od počátku dostatečně „srozumitelný“.

Jak jsme vznikli