International House

Školy pod souhrnným názvem IH (International House) najdeme všude po světě.

Všechno jsou to plně samostatné instituce. International House Sydney patří k naprosté špičce ve výuce angličtiny v největším australském městě.

Celá organizace (International House World Organisation – IHWO) byla založena již roku 1953, IH Sydney je zde od roku 1988.

IH je v Sydney na 2 místech

Najdete nás v centru města, takže stačí ujít pár minut a jste u Opera House, u Harbour Bridge nebo v Hyde Parku.

Druhý kampus (IH Bondi) je velmi blízko nejznámější pláži. V místech, kde končí metro (Bondi Junction stanice) a k nejznámější pláži Sydney je to jenom 10 minut autobusem, jsme od ledna 2017 otevřeli naši druhou školu ve městě.

Flexibilita našich kurzů

Na International House můžete volit studium v dopoledních či večerních hodinách a když uznáte za vhodné, tak si můžete „směny“ přehodit a nic za to neplatíte.

Rovněž si můžete zvolit intenzitu výuky (20 nebo 25 lekcí týdně) a to i při studiu velmi oblíbených Cambridge kurzů (FCE, CAE). Ba co víc, naše Cambridge přípravné kurzy začínají každé 4 týdny a mnohem lépe tak vyhovíme všem, kterým 3 nástupní termíny v roce nestačily.

Obrovskou výhodou je i stejně flexibilní možnost přejít z jednoho kampusu do druhého (ze „city“ na Bondi a naopak).

Naši velkou devizou je zaměřování se na vaši úroveň. Jste-li např. dobří v gramatice a potřebujete si vylepšit mluvenou angličtinu, zvolíte si odpolední zaměření přesně podle své úrovně. Takto to funguje nejenom u gramatiky či mluvení, ale i při zdokonalování se v psané angličtině, ve čtení, v poslechu apod.

Práce zajištěná hned od začátku?

O tom sní celá řada z vás.

Zapište se do programu Demi Pair, je to kombinace studia s prací v rodině. Jedete na studentské vízum a v Austrálii můžete začít svůj pobyt hned od prvních dnů. Více se dočtete na této straně: Demi Pair

 

Mnoho studentů si vybere Sydney jako svoji vysněnou destinaci a my na IH se o ně postaráme od začátku do konce. Můžeme vás vyzvednout na letišti, ubytovat, naučit anglicky, pomoci s hledáním práce, bavit vás a pomáhat plánovat vaše výlety… Těšíme se na VÁS :)

Počet studentů350Počet výukových lekcí týdně20 nebo 25
Počet studentů ve třídě na GE (průměr / maximum)12/18Počet studentů ve třídě na FCE/CAE (průměr / maximum)12/12

Proč studovat na International House

 • Kvalita výuky
 • Prvotřídní učitelé
 • Individuální zaměření vašeho studia
 • Volitelné předměty
 • Job club (pomoc se sestavením CV a akademická poradna pro hledání práce; pomoc se SIM kartou, daňovým číslem, daněmi atd.)
 • Perfektní zázemí v centru města
 • Flexibilní kurzy
 • Volitelná intenzita studia
 • Volitelný časový rozvrh
 • Počítačové vybavení
 • Wi-fi zdarma
 • Kvalitní národnostní mix studentů ze 40 různých zemí celého světa
 • Cambridge testovací centrum

Národnostní mix:

abcdeee

Škola zakládá svoji kvalitu na vysokém % evropských studentů. Nejvíce jich je ze Španělska a Itálie. Z Asie je nejvíce zastoupeno Japonsko a Korea. Z Jižní Ameriky je nejvíce Brazilců. Češi jsou v Sydney hojně zastoupeni, ale jejich počet ve třídách IH je na umírněných 5%.

Poloha

2 kampusy:

1, v centru města – ideální poloha, pouhých cca 5 minut chůze od všech hlavních atrakcí Sydney a jenom minuty pěšky na metro, autobus a případně i ferry (loď).

Zachce-li se vám vyrazit za kulturou, sportem (i o polední přestávce), za nákupy či za prací, tak tím, že IH leží přímo v city (v tzv. SBD – Central Business District), máte to kamkoli velmi blízko.

Adresa školy: Level 1, 203 Clarence Street, Sydney, NSW 2000, Australia

2, na Bondi Junction - jenom pár minut od světoznámé pláže Bondi Beach. Z metra je to pět minut chůze do školy nebo 10 minut jízdy autobusem na pláž.

Adresa školy: Floor 1, 237 Oxford Street, Bondi Junction, NSW 2022, Australia

Ubytování

Ubytování bude v Sydney pravděpodobně nejdražší položkou vašeho pobytu.

Škola IH Sydney vám najde ubytování v různých cenových relacích a různého druhu. Nejčastěji si studenti nechají zajistit ubytování v rodině na první 4 týdny a následně tam buď prodlužují nebo si najdou vlastní ubytování.

Kromě „homestay“ (bydlení v rodině) se můžete v Kukabaře vyptat i na IH rezidentní ubytování nebo studiové ubytování.