S Lucií jsme byli ve spojení asi rok, než se situace vyvinula a mohla odjet.

Vybrala si u studentů oblíbenou školu Lexis – konkrétně jejich kampus na Noosa Heads. Studuje kombinaci angličtiny (3 měsíce) a kurzu business (dalších 9 měsíců).

Přečtěte si její dojmy po 3 týdnech a po 3 měsících v Austrálii. Pozitiva hrají prim, vždyť Lucie uvažuje o prodloužení pobytu a do Austrálie zlákala i kamarádku :)

Milý Vlasto,

posílám mnoho pozdravů z Austrálie!
Je 8 hodin ráno. To znamená 23 h v ČR. Sedím u stolu, naproti mě sedi Alan, muj host-dad. Pije kávu a přes svoje velké hranaté brýle sleduje na mobilu novinky z Austrálie.

Je to již třetí týden, co jsem přiletěla

První dva dny jsem strávila v Brisbane a prošla si město. V Brisbane jsem si našla ubytování přes couchsurfing v blízkosti centra. Elizabeth (z Ekvadoru) a Jay (Australan) jsou moc přijemní společníci. Hned po mém příjezdu mi dali klíče od svého bytu s naprostou důvěrou.
První den museli oba do práce, a tak jsem vyrazila do centra na vlastní pěst. Nasedla jsem na loďku, která mě přeplavila na druhou stranu řeky (řeka se jmenuje stejně, jako město, Brisbane) rovnou k botanické zahradě. To sice nebyl můj zaměr, ale o to milejší překvapení to pro mě bylo. Poprvé jsem se tam dotkla australské přírody, která mě okamžitě uchvátila.
Druhý den v Brisbane mě Eli s Jayem vzali na opačnou stranu města. Ukázali mi park s kavárnou, kde jsou postele :) Můžeš si tam po obědě dát kafe a zdřímnout si :-)

A po procházce jsem nasedla do autobusu směr Noosa Heads (do školy to mám odsud pouhých 150 km :) (až budu v Noose, už to bude každý den jenom kousek) :) 

26941287_10209683380474428_164932899_n26943409_10209683371994216_470048541_n

Zatím tu jsem nadšená. Líbí se mi Noosa, okolní příroda a životní styl.

Škola mě moc baví. Mám ranní výuku od 9 do 14 h. Dopoledne se věnujeme gramatice a odpoledne máme volitelnou hodinu. Vybrala jsem si cestování po Austrálii. Učitelka, kterou nám na tuhle hodinu přdělili, je děsně energická ženská. Myslím, že hodně naučí.

Také jsem si už našla práci – masíruju v salonu hned za školou. Nejsem tam ale moc spokojená, proto přemýším, že bych začala nabízet privátní masáže doma…

Po třech měsících…

Ahoj Vlasto,
děkuji za zprávu, že jsi se s Denisou potkal… s Denisou jsem vychodila základní školu, známe se od dětství. Mám radost, že se nakonec rozhodla odjet.

Noosa je nádherná, věřím, že se jí tu bude líbit. Pro Austrálii jsem nadchla nejenom Denisu, ale také mou druhou kamarádku Jíťu. Až bude ten správný čas, odkážu ji na Tebe :)

Momentálně mám prázdniny, takže většinu času pracuji. Masíruji na pláži pod stanem. Je to ta nejlepší kancelář, jakou jsem kdy viděla. Mám bezvadnou šéfovou i kolegy. Vytváříme tam společně příjemnou atmosféru, a to mě naplňuje. V práci jsem se spřátelila s Abbey, Australankou v mém věku. Moc si rozumíme, a tu trochu času, co mi mimo práci zbude, trávíme často spolu. Ukázala mi pár krásných míst zde v zázemí. Mně se ale stejně nejvíc líbí u oceánu.

Také se ráda ztrácím na skúru, který jsem si tu krátce po příletu pořídila. A neznám lepší zbůsob, jak nastartovat den, než si jít ráno zasurfovat. Byla jsem tu i hrát tenis. Spřátelila jsem se s víceprezidentem tenisového klubu. Možna by tu pro mě měl práci jako trenérky tenisu. Tak uvidíme, teď momentálně to pro mě není možné, protože masíruji :).

Myslím, že moji přátelé vidí, že jsem tu rozkvetla, a proto je to sem také láká.

27153392_10209689223820508_428604629_n 27044671_10209683355953815_45593408_n

Jsem tu opravdu nadšená. Baví mě tu úplně všechno. Momentálně mám prázdniny… Zažila jsem tu i chvíle, kdy mi nebylo hezky a občas se stane, že se musím vypořádat s nepříjemnou situací. To vše je ale v pořádku, protože se stále učím a posouvám kupředu! 

Jsem tu již déle, jak tři měsíce, ale cítím, že jsem teprve na začátku.

Pobyt určitě prodloužit chci. Prozraď mi, prosím, co je potřeba pro to udělat?

Posílám ještě pár dalších fotek pro radost.
Měj se krásně

Lucie

Austrálie je nádherná: Lucie v Noosa Heads