Studium na IH v Sydney

Naší klientce Kláře jsme zařizovali studium na škole International House v Sydney.

Kláře se pobyt, zdá se, vydařil. Školu, práci i osobní život zvládá zatím bez problémů :).

Přejeme, ať jí ta „láska na první pohled“ vydrží až do konce života.

A máme radost, že život umí vykouzlit příběh, jako je ten její :).

…střípky z emailu

Ahoj Pavli,

tak jsem se konečně dostala k tomu, abych Ti napsala. Moc se omlouvám, že mi to tak trvalo, ale nechtěla jsem tě odbít pár větami, když se toho už tolik událo, za tu dobu co jsem tady :).

No ani nevím odkud začít.

Láska na první pohled

Takže hned první dny školy, poté co mě přeřadili na Bondi Junction, jsem se seznámila s jedním spolužákem, se kterým jsem si strašně sedla. Začali jsme spolu podnikat různé věci, výlety, sporty atd. No a od té doby věřím na lásku na první pohled. Potkala jsem tu opravdu spřízněnou duši. Kdyby mi někdo řekl, že se mi něco takového stane, tak bych se mu pravděpodobně vysmála. Ale takové věci si člověk nenaplánuje :).

Trávili jsme spolu většinu času ve škole i mimo ni. Věděla jsem, že koncem března mu končí turistická víza (je to Švýcar) a že pojede domů. Byla jsem sice smutná, ale smířená.

Domluvili jsme se, že ještě před jeho odjezdem spolu strávíme 2 týdny na cestách po Austrálii. Ve škole mi přesunuli prázdniny (IH v Sydney je prostě flexibilní, doporučuji všem!) a vyrazili jsme na cesty.

klara-australie-cesty

Na cestě po východním pobřeží

Letěli jsme do Gold Coast, tam jsme si pronajali auto a vyrazili vzhůru po východním pobřeží: Lamington park, Brisbane, Hervey bay, Fraser Island, Airlie beach, Whitsunday Islands, Great Barier Reef, Cairns, Kuranda až skoro po Port Dougles. Nevěřila jsem, že někdy uvidím tak nádherná místa.

klara-vylet-australie

Krmila jsem klokany a chovala koaly. A ty pláže a deštné pralesy! Dokonce jsem i řídila po levé straně poprvé v životě a úspěšně bez nehody.

…šťastné pokračování

No a protože se nám na cestách spolu moc líbilo, přítel se rozhodl nakonec v Austrálii zůstat. Je strašně zapálený do fitness, takže ho zde studuje. Získal studentská víza a vesele pokračujeme dál.

klara-cesta-po-australii

Práce

Já jsem si našla práci v takové menší italské restauraci v Randwicku, kterou mají pod palcem samí Češi a Slováci. Mám to tu ráda, všichni jsou přátelští a milí, až na manažery, kteří se občas chovají jak šílenci. Ale to je asi všude. Navíc je to tři minuty pěšky od domu, kde bydlí Kim (to je ten můj střelený Švýcar).

Takže teď chodím ze školy do práce a z práce domů spát a nanovo. Ale není to tak hrozný. Nepracuji každý den a i když ano, tak jen pár hodin. Navíc mě to tam fakt baví. Bývá to tam strašně busy, takže není čas se nudit :).

klara-sydney-australie

Škola – IH Sydney

Ve škole nám měnili učitele, protože si někdo ze třídy stěžoval na učitelku, kterou jsme měli předtím. Ale mně teda mnohem víc vyhovovala ona. Hodiny byly záživnější, řekla nám spoustu zajímavostí o Austrálii i ze světa. Obcházela nás všechny individuálně a pomáhala nám s problémy.

Ten nový učitel je takový nemastný neslaný, bez názoru a pořádně nám problematiku neumí vysvětlit. Na druhou stranu s ním zase děláme fakt hodně testů nanečisto. Takže jsem se už smířila a zvykla si na něho. Není úplně špatný, ale ty hodiny předtím byly mnohem lepší.

Jak se máte vy v Brně ? Doufám, že se daří a že je všechno v pořádku. Snad se i počasí umoudřilo. Tady se už začíná pěkně ochlazovat. I když sluníčko pořád docela dost svítí – naštěstí. Posílám moc pozdravů a budu se těšit na odpověď.

PS: až se vrátím z práce, tak pošlu ještě nějaké fotky z toho našeho výletu :)

Klára

klara-australie-kukabara

Láska na první pohled: Klára v Sydney